KIRIKKALE APARTMAN TEMİZLİĞİ ŞİKETİ

kırıkkale gündelikçi bayan

Apartman temizliği, apartmanda yaşayan herkes tarafından ortak karar ile yapılır. Daire sakinleri isterse kendileri temizliği yapabilirken isteyen kişilerse apartman temizleme şirketlerine başvurur. Genelde apartman sakinleri çalıştığı ve zamanı olmamasından kaynaklı Kırıkkale apartman temizliği şirketine başvurmaktadırlar. Kaliteli ve uygun bir apartman temizlik şirketi bulmak için detaylı araştırma yapılması gerekir. Detaylı araştırma sonucuysa uygun olan şirketler aranarak bina hakkında bilgi verilir, gerekli ihtiyaçlar bildirilir. Belirtilen durumlar sonucunda apartman temizliği anlaşılan tarih ve saatte yapılması sağlanır.

Kırıkkale Apartman Temizliği Nedir, Nasıl Yapılır?

Kırıkkale apartman temizliği, apartman içerisinde bulunan tüm dairelerin kapısı da dahil olarak merdivenler, asansör içerisi, dış kapısı ve apartman çıkış kapıları silinir. Apartman içerisinde silinebilecek her alanın temizliği sağlanır. Bina da bulunan korkuluklar, içeride bulunan demirler temizlenirken yerde olan kir ve çöpte temizlenir. Bu işlemleri yapmak için temizliğe gelen kişiye bina da olan ortak kullanım alanından temizlik ürünleri verilerek suyu da oradan alabileceklerini söyleyebilirsiniz. Fakat dileyen kişiler temizlik malzemelerini yanında getirebilir. Suyun ulaşmadığı katlara ise katlarda bulunan dairelerden talepte bulunabilinir. Temizlik işi bittikten sonra ferah kokuların sıkılmasına dikkat edilmelidir.

Yoğun bir şekilde apartmana giriş çıkış oluyor ise o binaya mutlaka düzenli bir temizlik yapılmalıdır. Bu nedenle temizlik için en doğru ürünler kullanılmalı böylece hijyen sağlanır. Merdivenler temizlenirken asansör boşluğuna dikkat edilmeli su veya kimyasal madde gitmemelidir. Merdiven temizlenirken ıslak fırça ile tozları alınır ve daha iyi gidermek için her basamağı silinir. Eğer personelin imkânı varsa yerlerin süpürge ile çekilmesi sağlanır. İki çeşit apartman temizleme yöntemi vardır. İçten dışarıya doğru ve dıştan içeriye doğrudur. İçten dışarıya doğru olan temizlikte ilk önce asansör içerisi, merdiven boşluğu ve afiş asılan alanlar temizlenir ortaya çıkan çöpler atılır daha sonra merdiven silme işlemine geçilir. Dıştan içe doğru olan temizlikse kiri farklı yerlere taşımamak için personeller tarafından en çok tercih edilen yöntemdir. Merdiven temizliğinden önce dış tarafta kalan yerler temizlenir. Daha sonra apartman içi merdiven temizliğine başlanır. Bu yöntemle dışarıdan gelen kişilerin apartman içerisine kir taşıması engellenmiş olur.

merdiven temizliği

Merdiven Temizliği

Merdiven temizliği için kullanılan ürünler önem arz etmektedir. En sık kullanılan ve en çok verim veren malzeme paspastır. Paspasın suyu çok iyi emmesinden dolayı sıkça tercih edilir. Bu sebepten dolayı merdiven basamakları leke kalmayacak şekilde temizlenmiş olur. Ayrıca dairelerin çıkarttığı çöplerin akan suyu da merdivenlerden çamaşır suyu ve yüzey temizleyicileri sayesinde giderilir. Kullanılan ürünler sayesinde merdinler pırıl pırıl olur. Temizlik esnasında kullanılan bezler mikrofiber yapıda olduğundan dolayı hem kuruluğu hem de tozları kalmayacak şekilde giderir. Ayrıca asansör temizliği için çelik parlatıcı ürün olmamasına dikkat edilmelidir.

dış cephe temizliği

Dış Cephe Cam Temizliği

Dış cephe cam temizliği yapılırken en önemli unsur yükseklik güvenliğini sağlamaktır. Dış cephe temizliği yılın belirli bir zamanında cam temizleme şirketi tarafından mutlaka yapılması gerekmektedir. Çünkü tüm sene boyunca olan hava değişiklikleri sebebiyle hem yıpranır hem de eski konforunu kaybeder. Bu olumsuz koşulları düzeltebilmek için cam silme şirketi tarafından yapılan dış cephe temizliği önemlidir.

Apartman Temizlik Şirketleri Fiyatları

Günümüzde birçok kişi ve apartman sakinleri, yaşadıkları apartmanın temizliği için temizlik şirketlerini tercih etmektedir. Hem daha uygun hem daha kolay bir tercih olur. Temizlik şirketleri profesyonel hizmetleri sayesinde birçok işi halletmekledirler. Apartman temizliği yaptıracak kişiler mutlaka gerekli olan ihtiyaçları belirlemeli ve ona göre şirkete bildirmeleri gerekir. Belirtilen ihtiyaçlara göre ve apartmanın büyüklüğüne ve uzaklığına göre fiyat değişikliği olabilmektedir. Temizlik fiyatları 450 – 800 TL arasında değişirken kullanılan malzemeye ve apartmanın büyüklüğüne göre 1000 – 1500 TL’yi bulabilmektedir.

Kırıkkale apartman temizliği şirketi olan Büşranur Temizlik olarak tamamı Türk vatandaşı olan deneyimli personelimiz apartmanınıza gelmektedir. Ardından öncelik olarak en üst kattan başlayarak aşağı kadar gübürleri süpürmekte tozları almaktadır. Bundan sonraki işlem ise yine en üst kattan başlayarak yeterli su kullanılarak güzel kokulu yüzey temizleyici veya isteğe bağlı olarak çamaşır suyu ile paspaslaması ve bol bol kullanılan suyun değiştirilmesidir.

firmamız kesinlikle tek bir kova su ile aşağı kadar inilmesine son derece karşıdır. Binanızın güzel bir şekilde temizlenmesi için en az 3-4 kova su ile paşalanması ve güzel kokulu deterjanların kullanılması gereklidir.

Yapılan paspas yanında doğal gaz saatleri üzerinde bulunan ve korkuluk üzerinde oluşan tozlar temiz bezlerler silinmektedir. Aşağı kata inildiğinde asansör içi ve aynası yine temiz bezlerle silinmektedir. Bina boşluğunda bulunan camlar aralıklarla  silinmektedir.

Bahçe temizliğiniz ise her hafta personelimiz tarafından yapılma olup bahçede bulunan yiyecek jelatinleri ve diğer yerler temizlenmektedir.

Sığınak ve garajlarınız ise en az ayda bir kez temizlenecek olup kullanımınıza sunulmaktadır.

Çöp alımınız günün belirli saatlerinde personelimiz tarafından Jumbo boy siyah çöp poşetlerine konularak alınmakta ve binanın uygun yerine bırakılmaktadır. Kırıkkale apartman temizliği şirketi olarak sizlere hijyenik ve kaliteli hizmetler vermek için uğraş vermekteyiz.