KIRIKKALE İNŞAAT SONRASI TEMİZLİK

kirikkale ofis işyeri temizliği

Kırıkkale inşaat sonrası temizlik şirketi için inşaatınız bittikten sonra gerekli olan temizliği yaptırmanız gerekmektedir. Bu işlem göz önünde bulundurularak ve elinizdeki bütçeye göre birçok firma ile konuşmalısınız. Size göre en uygun olan firmaya istemekte olduğunuz hizmeti söyleyerek en uygun ekip hazırlanır ve inşaat alanınıza gönderilir. Tabi sadece firmalar ile değil dileyen kişiler gündelik çalışan temizlikçi kadınlar ile de anlaşarak istenilen temizlik konforu sağlanabilir. Ayrıca gündelik çalışan kadınlar, bütçesi olmayan inşaat sahibi için oldukça uygun olacaktır.

Kırıkkale İnşaat Sonrası Temizlik Nedir, Nasıl Yapılır?

İnşaat sonrası temizlik firmaları, bir evin veya bir kaba inşaatın bitiminden sonra yapılan temizliktir. İnşaat sonrası olarak bilinen temizlik kaba temizlik ve ince temizlik olarak ikiye ayrıldığı bilinmektedir. Kaba temizlik, inşaat bitiminden sonra binanın içerisini kapsayan alanda olan kirlerin, çöplerin atılması ve camda bulunan etiketlerin çıkarılması, içerinin genel anlamda kirlerinin gönderilmesine denmektedir. İnşaat sonrası olan ince temizlik ise kaba temizlikten sonra yapılarak binanın oturulup yaşam alanına sahip olunabilecek bir temiz duruma getirilmesine denir. Kırıkkale inşaat temizlik şirketleri için bunları söylememiz mümkündür.

İnşaat Sonrası Temizlik Hizmeti Nasıl Alabilirim?

İnşaat temizliği için hizmet veren temizlik firmaları aranarak talepte bulunulabilir. İnşaat sonrasında çıkan kirin ve inşaatın bulunduğu bölgenin yerine göre hizmette değişiklikler olabilir. Fakat iyi bir araştırma sonucunda en uygun gördüğünüz temizlik firmasını arayarak taleplerinizi en ince ayrıntısına kadar anlatıp neler istediğinizi gerekli detaylar ile söyledikten sonra uygun olan hizmeti istediğiniz şekilde alabilirsiniz. Tabii ki inşaat sonrası temizlik için hizmet veren yerlere ulaşmanız gerektiğini unutmayınız.

inşaat temizliği aşamaları

İnşaat Sonrası Temizlik Aşamaları

İnşaat sonrası ev temizliği için öncelikle gerekli olan malzemeler zemin makinası, vakum ve yıkama makinasıdır. Bu malzemeler inşaatın kaba temizliği için gereklidir. Kaba inşaat temizliği, detaylı bir temizlik için mutlaka gerekir ve işi yapan ustalara göre de bunun kolay olup olmayacağı onlara bağlıdır. İşi yapan ustalar, inşaatı gerekenden fazla kirli bırakmış ise temizlik süresi daha da uzar. Ayrıca kullanılan ürünlerin daha fazla olacağı için maddi olarak da zorlayabilir. Tabi bunların hepsinden önce temizliği sağlayacak bireylerin sağlıkları için eldiven ve maske takmaları gerekir. Kaba temizlikten sonra olan detay temizlik asıl önemli olan kısımdır. İlk olarak genel süpürme işlemi ile tozlar giderilmelidir. Tavandan başlanarak aşağıya doğru bir sünger yardımıyla silinir. Bu işlemlerden sonra camlar da cam bezi ile leke kalmayacak şekilde silinerek evin diğer bölümlerine de aynı işlem uygulanılır. Son olarak da kapı ve mobilya temizliği de yapılarak inşaat sonrası temizlik tamamlanmış olur.

inşaat sonrası temizlik fiyatları

İnşaat Sonrası Temizlik Firmaları

Profesyonel inşaat temizliği için kesinlikle herhangi bir temizlik şirketi değil inşaat pisliği temizleme şirketi tarafından yapılmalıdır. Aksi takdir de istediğiniz performansı almanız mümkün olmaz. İnşaat temizlik firmaları tam anlamıyla istenilen özelliklere göre gerekli temizliği sağlar. Ayrıca bu firmalar inşaat sonrası daire temizliği de sağlar. Bütün bunların yanı sıra inşaatın büyüklüğü, kat sayısı ve kirliliğine göre fiyat değişikliği olabilmektedir. Bu sebepten dolayı ihtiyaç sahibi kişiler ayrıntılı olarak firmaları araştırmalı, ince eleyip sık dökerek çalışacağı elemanları seçmelidir.

İnşaat sonrası temizlik tavsiyeleri

İnşaat Sonrası Temizlik Tavsiye

İnşaat sonu temizlik yapacak kişiler mutlaka lastik eldiven ve toz maskesi takmalıdır. Aksi takdir de sağlığınızı riske atmış olursunuz. Pencereler de ve kapılar da olan etiketleri çıkararak toz alırken karşınıza kaba kirin çıkmasını önlemiş olursunuz. Bu işlem için cam jileti kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Banyo ve tuvaletleri temizlemek için de banyo solüsyonu ya da uygun temizlik kimyasallarını kullanınız. Mutfak için de amonyak içeren kimyasalları mermer zeminde kullanmamanız önerilir. Böylece zeminin zarar görmesi engellenir. Zeminin parlak olmasını istiyorsanız paspas suyunuza az bir miktar da limon yağı ekleyerek istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Ayrıca inşaat temizliği yapan firmalar ile anlaşırken bu işlemlerin bir gün içerisinde biteceğine dair anlaşma yapmanız iyi olacaktır. Eğer bir gün de bitmiyorsa sizlere gündelikçi temizliğe giden kadınlarla anlaşmanız sizin yararınıza olur.

İnşaat Sonrası Temizlik Ücreti

İnşaat sonrası yapılmaktan olan temizlik, ev temizliğinden oldukça farklıdır. Eşyalı ev temizliği ver boş ev temizliği oldukça farklı olaraktan inşaat sonrası temizlik daha zordur. İnşaat sonrası temizlik fiyatları inşaatın olduğu bölge, iş yerine uzaklık mesafesi, inşaatın büyüklüğü ve orta da olan kirliliğe göre değişir. Tabi buna göre kaba inşaat temizliği fiyatları da değişir. Tadilat sonrası temizlik ortalama olarak temizlik ücreti 500 – 1500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Tabi sizler yaptığınız araştırmaya göre bütçenize en uygun olan firmayı seçmelisiniz ya da gündelik temizlik yapan kadınlar ile anlaşarak daha uygun bir ücret ile ihtiyacınız olan hizmeti alabilirsiniz.

Kırıkkale’de inşaat sonrası temizlik firmasının öncüsü Büşranur Temizlik olarak sizlere her zaman en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Banyo mutfak fayanslarından bulunan kireçler şirketimize özgü geliştirdiğimiz teknikle öncelikle kuru temizlik yapılır. Bunun sebebi fayanslarda bulunana kireçlerin ilk olarak kuru şeklide arındırılmaması ıslak halde daha sonra tekrar kireçlerin ortaya çıkmasına sebep olmasından kaynaklanmaktadır.

Mutfak dolaplarının ve çekmecelerin silinmesi her biri tek tek ele alınarak asitsiz malzemelerle temizlenir ve yerine takılır.

Pencerelerde bulunana ve zamanla güneş ışığında eriyerek pwc zeminine yapışan bantlar ise ev sahipleri için kelimenin tama anlamıyla bir kabustur. Firmamız  edindiği tecrübelerle daha önce yüzlerce bu işi yapan deneyimli personelleriyle özel olarak getirttiğimiz cam kazıyıcıları ketıl buharlı makine ve diğer yöntemlerle sizi bu sıkıntınızdan kurtarmaktadır.

Parke koridor fayanslarınızın temizliği bu alanalar zarar vermeden kullanılan deterjan ve ilaçlarla titiz bir şekilde öncelikli olarak tozları alındıktan ve inşaat kalıntılarından arındırıldıktan sonra  özel malzememeler titizlikle temizlenir

TEMİZLİKTE KIRIKKALEDE SİZE GARANTİ VERİYORUZ…

Yapılan temizlik gün içerisinde sık sık denetlenmektedir .Bunun yanı sıra akşam iş bitiminde mutlaka sizden biri daireye gelip yapılan temizliğe bakmakta olup istediği bir yer olması halinde personelimiz tarafında belirtilen yer mutlaka yapılmakta olup sizin onayınız olduktan sonra daireden ayrılmaktayız. Bu husus Kırıkkale’de bizim farkımız olup tamamen siz müşterilerimizin memnuniyeti içindir.