KIRIKKALE KOLTUK YIKAMA ŞİRKETİ

Kırıkkale Koltuk Yıkama

Koltuk yıkatmak isteyen bireyler günümüzde geçtiğimiz yıllara oranla çok artmıştır. Bunun asıl sebebi çalışan kişilerin sayısında artış olması ve temizlik işlemi yapılırken fiziksel güç gerekmesinden kaynaklıdır. Bir diğer sebep ise koltuk yıkama makinaları yılda bir veya iki kez kullanılmasından dolayı evlere alınmak istenmemesidir. Fakat Kırıkkale koltuk yıkama işlemi sizler için oldukça uygun olacaktır. Uygun maliyetli yıkama yeri için detaylı bir araştırma sonucunda belirlemiş olduğunuz iş yerleri arayarak bilgi alabilirsiniz. Böylece en iyi koltuk yıkama yerini bulurken en yakın koltuk yıkama yerini de bulmuş olursunuz. Daha sonra iletişim kurduğunuz yere gerekirse temizletmek istediğiniz koltuk sayısı, kumaş türü, kullanılacak temizlik malzemelerinin içeriği ve koltuğun bulunduğu alanı bölgeyi tarif etmelisiniz. Bütün bunlar sonucunda hangi tür koltuk yıkama işlemi belirlenerek ona göre bir içerik çıkarılır. Ayrıca bunların yanı sıra evde koltuk yıkama, yerinde koltuk yıkama hizmeti de verilir. Bütün bunlar için gerekli araştırmayı yapmayı unutmayınız. Sizler için detaylı bilgileri aşağı da topladık.

Kırıkkale Koltuk Yıkama Nedir, Nasıl Yapılır?

Kırıkkale koltuk yıkama işlemi birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Koltuk yıkama işlemi ihtiyaç olan ve gereken bir işlemdir. Koltuğun kumaş türüne göre kullanılması gereken temizlik ürünleri değişkenlik göstermektedir. Kullanılan temizlik ürünleri halı temizliği için kullanılan malzemelere göre farklıdır. Koltuk yıkma türü üç çeşide ayrılır. Islak, buharlı ve kuru olmak üzere türleri vardır.

koltuk yıkama aşamaları

Islak koltuk yıkama türünde, koltuk deterjanlarla ıslatılarak her yere eşit dağıtılır. Bu deterjanın polisaj devirli el fırçası ile koltuğa derinlemesine nüfus etmesi sağlanır. Daha sonra yaklaşık 1500 watt çekim gücünde olan vakum makinasıyla koltukta bulunan kumaş ve süngerin içindeki kirlerin tamamen çekilmesi sağlanır. Bu işlem koltukta ıslak bir yer kalmayana kadar tekrar edilir. Buharlı koltuk yıkma da ise özel su ile çalışan buhar makinalarıyla temizlik yapılır. Koltuğun her yerine yüksek miktarda buhar verilerek kirlerin ortaya çıkması sağlanır. Böylece çıkan kirler vakum makinasıyla kolayca çekilir. Son olarak kuru koltuk temizleme işlemindeyse lekeler baz alınarak lokal işlem yapılır. Leke sökücü kimyasallar sayesinde kirlerin açığa çıkması sağlanır. Kullanılan temizlik ürünleri uçucu ve alkol bazlı olmalıdır. Çünkü koltuğun kuru kalması ürünlerin alkol ve uçucu olmasından kaynaklıdır. Bu sebeple kullanılan ürünlerin içeriği önemlidir. Bu işlemlerin sonucunda koltuk kuru temizleme işlemi yapılması sağlanmış olur. Var olan üç çeşit koltuk yıkama türü de hijyen koltuk yıkama sağlamaktadır.

koltuk yıkarken nelere dikkat edilir

Koltuk Yıkama Aşamaları

Koltuk yıkama aşamaları için öncelikle koltuğun kumaş türüne göre ürünler seçilmelidir. Aksi takdirde kumaşın kalitesi bozulur ve bir daha kullanılması mümkün olmaz. Ürünler belli olduktan sonra koltuk uygun alana çekilir. Böylece temizlik işlemine başlayabiliriz. Koltuğun üstü ilk olarak süpürge makinası ile detaylıca çekilmelidir. Süpürge kullanılırken pencereleri açmayı unutmayınız kalkan toz dışarıya çıksın. Hazırlanan sıcak su ile koltuk yıkama deterjanları sünger yardımı ile kuvvetlice koltuğa sürülür. Bu işlem koltuk iyice ıslanana kadar tekrar edilir. Daha sonra koltuklar tamamen ıslatıldıktan sonra özel deterjanlar köpürtülerek leke kalmayana kadar sürtülür. Bir süre ilaçlı kaldıktan sonra koltuk üzerinde ıslaklık kalmayana kadar vakum yapılması sağlanır. Bu sayede çabuk kuruyan koltuklar tekrar kullanıma hazır hale gelmiş olur. Takip edilen bu aşamalar sayesinde kanepe temizleme yapılır.

koltuk yıkama ücretleri

Koltuk Yıkama Fiyatları

Koltuk yıkama işleminin üç ayrı yöntemi varken koltuğun kumaş türü, kullanılacak temizlik ürünlerinin türleri ve yıkama yapılacak türe göre fiyat değişikliği olmaktadır. Ayrıca kaç tane koltuk yıkanacaksa ona göre de bir fiyat değişikliği olur. Fakat zamanı olmayan çalışan bireylerin yıkama yerlerine başvurması çok olağan bir durumdur. Koltuk yıkama ücreti ortalama olarak 100 – 200 TL arasında değişirken sizin kullanmakta olduğunuz koltuğun kumaş türüne göre yapılacak olan temizlik çeşidine göre koltuk temizleme fiyatı, koltuk yıkama fiyatları, kanepe yıkama fiyatları ve oturma grubu yıkama fiyatları değişir.

Koltuklarınız hazırlamış olduğumuz deterjanlarla steril ve hijyenik olarak en uygun fiyatlarla en güzel şekilde yıkanmaktadır. Salon takımlarınız oturma gruplarınız özel makinemizle yıkanmaktadır ve içine koyduğumuz parfümle evinize ayrı bir hava girmektedir. Kırıkkale de bizleri tercih eden Müşterilerimiz en büyük referansımızdır