KIRIKKALE OFİS İŞYERİ TEMİZLİK ŞİRKETİ

kirikkale ofis işyeri temizliği

Kırıkkale ofis işyeri temizliği için ofis temizlik firmaları bulunmaktadır. İyi bir hizmet için sadece ofis temizlik firmalarına değil aynı zamanda detaylı araştırma dahilinde işyeri temizlik firmaları da göz önünde bulundurmak yararlı olacaktır. Gerekli araştırma sonucu seçtiğiniz firma dahilinde olan işyeri cam temizliği hizmetine de başvurabilirsiniz. Bütün bunların sonucunda gerekli talimatlar ile işleminiz tamamlanır.

Kırıkkale Ofis Temizliği Nedir, Nasıl Yapılır?

Ofis temizliği, bir işyerinin işletildiği ana kısmının temizlenmesidir. Çalışan bireylerin daha ferah bir ortam da olması sağlanarak ellerinden gelen en iyi verimi vermesinde teşvik sağlanır. İşyeri temizliği hem sağlık açısından oldukça önemli bir yer tutar. Ofis temizlik hizmetleri sağlanması için ofis temizlik şirketleri mutlaka düzenli bir plan yapması gerekir. Yapılan genel detaylı temizlik dışında günlük olarak havalandırma ve hafif tozları almak yeterli olacaktır. Bu yapılan genel temizlik dışında ofiste bulunan görevli çalışanın her gün mutlaka çalışanlar gelmeden günlük ofis temizliği yapmalıdır.

Ofis Temizliği Hizmeti Nasıl Alabilirim?

Profesyonel ofis temizliği için yetkili kişilerle görüşerek uygun görülen hizmeti herkes gibi alabilirsiniz. Kırıkkale de bulunan ofis temizliği firmalarını arayarak ya da iyi bir araştırma yaparak en uygun gördüğünüz firmayı hem yorumlara göre hem de vermiş olduğu hizmete de göre seçmeniz de yarar vardır. Yapılan araştırmalar sonucunda kaliteli ve detaylı bir temizlik sağlanır.

ofis işyeri temizlik aşamaları

Ofis Temizliği Aşamaları

Büro temizliği, belirlenen kurallar dahilinde ve çalışma koşullarına göre yapılması gerekmektedir. Ayrıca iyi bir temizlik için mutlaka dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlar yerine getirildikten sonra ofis temizliği için işlemler başlar. Bu aşamaları sizlere detaylıca anlatacağız. İlk olarak ofise giden temizlik ekibi ofis içerisinde bulunan küllük ve çöp kovalarını boşaltarak işe başalar. Çöpler boşaltılırken çöp poşetlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Diğer aşamada 20cm ve 2m arası olan düz yerlerin temizlenmesidir. Yerden başlayarak temizlik üstüne kadar olan yerin tozları alır. Bu alanda bulunan kablolar için ayrı temizlik bezi kullanılmalıdır. Toz alma işleminden sonra elektronik cihazların temizliğine başlanır. Elektronik cihazların temizliği sağlanırken kuru bez kullanılmalıdır. Aksi takdirde kazalara sebebiyet verir. Ofiste kullanılmakta olan telefon her gün dezenfekte edilmelidir. Temizlik esnasında eşyaların yerini değiştirmeden olduğu gibi tekrar yerleştirilmesi uygundur. En son olarak zemin temizliği yapılır. Zeminde her yer vakumlu süpürge ile yerde pislik kalmayana kadar süpürülmelidir. Halı var ise süpürülüp bir bez yardımıyla silinmelidir. Süpürme işleminden sonra zemin paspaslanarak temizlik bitirilir. İşlemlerden sonra kontrol edilir ve işler tamamlanmış olur. Bu aşamaların en önemli kısmı kontrol kısmıdır.

Ofis Temizliği Fiyatları

Günümüzde birçok kişi temizlik yaptırmak için temizlik firmalarını tercih etmektedir. Çalışan kurumlar da küçük işletmeler de ofis temizliği için genellikle detaylı bir ofis temizlik firması araştırma sonucunda verdikleri karara göre en uygun gördükleri ofis temizliği şirketini arayarak talepte bulunurlar. Bir gün içerisinde gelerek ofisin tüm detayları ile düzenini bozmadan işlerini yaparlar. Bu firmalar, ofisin bulunduğu bölge ve ofisin büyüklüğüne göre fiyatını belirlemektedir. Büşranur Temizlik olarak ofis temizliğini ortalama 700 – 1200 TL arsında değişkenlik göstermektedir. Fakat ofis küçük ve tek odadan oluşuyor ise 400 ile 700 arasında değişkenlik gösterir. Ofis veya işyeriniz için güncel fiyat bilgisi almak ve detayları öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.

ofis işyeri temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler

Ofis Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle mevsim geçişlerinde yapılan temizlikler de detaylara çok dikkat edilmelidir. Ofislerde yapılan temizlik evdekilere göre oldukça farklı ve detay kapsamaktadır. Bu sebep ile planlama yapılarak aşama aşama yapılmalıdır. Eğer planlamaya uyulmaz ise ofis eski haline göre daha kirli ve daha dağınık olur. Bunun yanı sıra planlamaya uyulursa da hem zamandan tasarruf sağlanır hem de daha temiz bir ortam oluşacaktır. Zamanın önemli olma nedeni çalışan personelin zaman sıkıntısı olmadan gördüğü her kesimi rahatça uygun ürünler ile temizlenmesini sağlar. Ayrıca bunlar göz önünde bulundurarak temizlik ekibini doğru seçmekte oldukça önem arz etmektedir. Belirlenen ekibe ofisle alakalı gerekli detaylar verilir ve tam anlamıyla istenilen temizlik boyutu anlatılarak güzel bir sonuç elde edilebilir.